Kosmetyki na bazie opuncji

Jak zorganizować swój makijaż jak profesjonalista

Porady, jak zorganizować swój makijaż jak profesjonalna makijażystkaPrzez
Carla Snuggs

Utrzymanie porządku w kosmetycznym bałaganie pomoże Ci zaoszczędzić cenny czas w godzinach porannych, kiedy jesteś zajęta pracą. Uporządkowanie makijażu pomoże Ci również uniknąć drobnych wpadek, gdy będziesz robić makijaż na gorącą randkę, szukając swojego seksownego, brązowego cienia! Aby dowiedzieć się, jak zorganizować nasz makijaż jak profesjonalistka, udaliśmy się prosto do profesjonalistki: Melanie Mills!

Melanie Mills jest nagrodzoną Emmy wizażystką i jedną z czołowych hollywoodzkich stylistek i konsultantek urody. Melanie jest również twórczynią moda linia kosmetyków do makijażu Gleam By Melanie Mills i autorką wspaniałej książki o urodzie. Błyszczyk i Glam. Oto porady Melanie, jak zorganizować swój makijaż jak artystka makijażu!

Oceń

Zobacz w pełnym rozmiarze

Nie unikaj porządków w swojej kosmetyczce. Musisz ocenić i oszacować wszystkie posiadane przedmioty, a następnie zacząć od usunięcia starych, złych i zepsutych. Oceń sytuację. Połóż wszystkie kosmetyki do makijażu w jednym miejscu, aby ocenić, ile tak naprawdę ich posiadasz. Opróżnij nawet torebkę, torbę podróżną i inne miejsca, w których trzymasz kosmetyki. Prawdopodobnie okaże się, że masz tendencję do kupowania tych samych kolorów i posiadania wielu ulubionych błyszczyków i pomadek. Ja też jestem temu winna!

Sortuj
Czas dzielenia i zwyciężania: Podziel wszystko na kategorie: róż do policzków, bronzery, cienie do powiek, zestawy do makijażu, usta itd. Narzędzia odłóż na bok, w tym zalotki do rzęs.

Wrzuć na stronę .

Zobacz pełny rozmiar

Czas się pożegnać: Masz cień do powiek z czasów, gdy zaczynałaś studia, a teraz jesteś młodszym wspólnikiem w firmie? Wyrzuć go. W każdym stosie wyrzuć wszystkie rzeczy, których nie nosiłaś od ponad 12 miesięcy. Tak jak w przypadku ubrań. Proszę, powstrzymaj to szaleństwo! Wyrzuć też wszystko, co jest potłuczone lub brakuje nakrętek czy pokrywek. Infekcja oczu lub pryszcze nie są warte tego, by skąpić na makijaż. Cheat sheet by Lestroiscordonniers.wordpress.com

Clean

Wyświetlanie pełnowymiarowe

Czas na narzędzia: Kluczowy krok - musisz wyczyścić wszystkie pędzle i znaleźć te, które mają już swoje lata. Rozdziel pędzle; najprawdopodobniej masz pędzle, które są zużyte lub postrzępione, pozbądź się ich. Pędzle powinny być zawsze przechowywane w oddzielnym pojemniku, torebce, czystym pojemniku typu Tupperware lub woreczku.

Musisz zainwestować w środek do czyszczenia pędzli (w ostateczności może być to płyn do mycia twarzy lub szampon), a po kilku latach użytkowania wymienić te najciężej pracujące, takie jak kabuki i pędzle do różu. Niektóre osoby dbają o nie i dzięki temu służą im dłużej, inne wyglądają, jakby były używane i maltretowane. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, kup nowe - podstawowe, na których polegasz codziennie. Jeśli przechowujesz pędzle w domu, trzymaj je w pozycji pionowej w pojemniku lub zainwestuj w rolkę na pędzle.

Przechowuj

Zobacz pełny rozmiar

Przechowuj kosmetyki w szczelnie zamkniętej szufladzie. Widziałam te wszystkie słodkie, magnetyczne pudełka w ramkach i artystyczne ekspozycje, które niektórzy umieszczali na Pintereście, ale nie jest to zalecane. Jeśli chodzi o organizację domowego zestawu do makijażu, zachowaj prostotę, czystość i podział na kategorie w przezroczystym organizerze do szuflad, który możesz znaleźć w Container Store lub sklepie z artykułami kosmetycznymi.

Najlepiej jest trzymać kosmetyki do makijażu w szufladzie, a nie na blacie, gdzie są narażone na działanie kurzu, promieni słonecznych i pary wodnej. W szufladzie będziesz mogła przechowywać podobne produkty razem, a przezroczysty plastik organizera uwidoczni wszelkie pozostałości pudru, które trzeba będzie wyczyścić.

Staraj się nigdy nie układać cieni do powiek i różów jeden na drugim, kładź je płasko, kiedy tylko możesz i przechowuj produkty, które nie mają czystej lub przezroczystej górnej pokrywy.

W podróży lubię używać plastikowych, przezroczystych, wiszących organizerów. Można je powiesić na drzwiach i przydają się, gdy urządzasz się w obcym pokoju lub łazience. Uwielbiam wszystko, co pozwala oszczędzić czas.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Neatmethod.com, All4Fashion.net, Centsationalgirl.com

Jak Ty organizujesz swój makijaż? Zostaw swój komentarz poniżej!

Zobacz