Kosmetyki na bazie opuncji

Olej z opuncji figowej – kosmetyk

Olej z opuncji figowej to kosmetyk dość popularny, naturalny. Stosuje się go do cery dojrzałej, zawiera witaminę E, fitosterole, nienasycone kwasy tłuszczowe. Ma właściwości wygładzające i ujędrniające. Dzięki niemu skóra może być skutecznie chroniona przed wolnymi rodnikami, a także przed promieniowaniem UV.

Opuncja figowa jest to kaktus, który rośnie w Ameryce Południowej i Maroku. Kaktus ma pestki, a olej z nich wytwarzany stanowi jeden z najdroższych kosmetyków na świecie. Aby go pozyskać z kaktusa, trzeba poświęcić dużo czasu, a i tak nie pozyskuje się go wiele. W nasionach opuncji zawarta jest niewielka ilość oleju. Aby wyprodukować 1 litr, trzeba mieć do wykorzystania milion pestek, a to wiąże się z wykorzystaniem 470 kg świeżych owoców.

olejek z opuncji figowej

W tym oleju znajduje się aż 60% kwasu linolowego, czyli omega-6, jest tez spora ilość witaminy E oraz fitosterole. Dzięki fitosterolom możliwe jest zapobiegnięcie przedwczesnemu starzeniu się skóry, mają one działanie przeciwzmarszczkowe. Wszystkie te składniki wykazują działanie nawilżające, dzięki nim można skutecznie ochronić się przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dzięki tym składnikom możliwe jest wzmocnienie płaszcza lipidowego skóry, poprawienie jej elastyczności, oraz jędrności. Olej ma działanie przeciwzapalne, potrafi skutecznie łagodzić podrażnienia. Przydaje się szczególnie podczas lata, ponieważ przeciwdziała fotostarzeniu się skóry. Dodatkowo można go też używać jako uzupełnienie ochrony przeciwsłonecznej albo w postaci odżywczego serum po opalaniu się.

Olej z opuncji figowej sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy skóra jest dojrzała, odwodniona i sucha, bo ona wymaga regeneracji i odżywienia, jaką ten kosmetyk zapewnia. Nadaje się doskonale do pielęgnowania okolic oczu, ust, szyi i dłoni, bo są to miejsca najdelikatniejsze na ciele. Można go nakładać na różne sposoby, nakładać bezpośrednio albo dodawać do kremów, jakie używa się na co dzień. Można go też nakładać na zniszczone włosy.

W oryginalnym produkcie znajduje się 100% czystego oleju.

Zobacz