Kosmetyki na bazie opuncji

Jak prawidłowo nosić perfumy?

Zapachy są niewidocznym elementem stylu danej osoby i mają bardzo duży wpływ na to, jak zapamiętają Cię ludzie, z którymi wchodzisz w interakcje. Dobra woda kolońska przyniesie Ci niezliczone korzyści, od zwiększenia pewności siebie i atrakcyjności po nawiązanie głębszych więzi emocjonalnych z ludźmi. Mówiąc prościej, dobry zapach poprawi ogólne wrażenie, jakie na Tobie zrobi. Podsumowując, sposób, w jaki używasz swoich perfum, będzie miał wpływ na końcowe rezultaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak właściwie nosić perfumy, musisz zacząć od poznania dwóch głównych typów zapachów, a następnie zapoznać się z zaleceniami i przeciwwskazaniami.

Zapachy liniowe i nieliniowe

Zapachy liniowe to takie, które pachną dokładnie tak samo od chwili, gdy się nimi spryskasz, do chwili, gdy je zmyjesz. Z kolei zapachy nieliniowe zmieniają się i przechodzą przez różne nuty w czasie. Większość tańszych perfum jest liniowa, ponieważ producenci nie dysponują budżetem, który mogliby zainwestować w skomplikowaną orkiestrację zapachów. Tanie perfumy pachną więc tak samo przez cały dzień.

Jeśli chcesz uzyskać cytrusowy lub czysty zapach rano, piżmowy zapach skóry podczas lunchu i przyjemny, świeży zapach cytrusów wieczorem, perfumy nieliniowe są tym, czego potrzebujesz. Teraz, gdy już znasz dwa główne rodzaje perfum, przyjrzyjmy się dos i don't noszenia perfum.

Rzeczy, które powinnaś robić

  • Stosuj perfumy zaraz po wzięciu prysznica

Jeśli chcesz, aby perfumy utrzymywały się dłużej, powinnaś je aplikować zaraz po wzięciu prysznica. Całkowicie osusz skórę, a następnie spryskaj ją perfumami. Wilgoć na skórze zatrzyma zapach i sprawi, że perfumy nie zabarwią delikatnych ubrań. Gorący prysznic otwiera również pory, co pomaga skórze wchłaniać zapachy i sprawia, że utrzymują się one dłużej.

  • Stosowanie bezpośrednio na skórę

Choć niektórzy będą twierdzić, że perfumy nakładane na ubrania sprawiają, że zapach utrzymuje się dłużej, najlepszym sposobem ich aplikacji jest bezpośredni kontakt ze skórą. Skóra zawiera olejki, które połączą się z perfumami, aby nadać im bardziej imponujący zapach. Ponadto, ciepło twojego ciała będzie wypychać słodki zapach przez cały dzień, tworząc w ten sposób smugę zapachową.

  • Posmaruj punkty pulsacyjne

Mimo że stosowanie perfum bezpośrednio na skórę jest niezwykle ważne, niektóre miejsca dają najlepsze rezultaty. W związku z tym, aplikując perfumy, powinieneś skupić się na najcieplejszych partiach ciała. Należą do nich szyja, klatka piersiowa, dolna szczęka, nadgarstki, wewnętrzna strona łokcia, ramię i przedramię. Nie należy spryskiwać wszystkich tych miejsc naraz. To będzie za dużo. Wystarczą 2 do 3 miejsc.

  • Najpierw wetrzyj wazelinę

Wazelina to Twój przyjaciel, gdy używasz perfum. Pomaga ona utrwalić zapachy i sprawia, że utrzymują się one dłużej. Przed nałożeniem perfum, posmaruj wazeliną punkty pulsacyjne. Wcieranie bezzapachowego balsamu przed spryskaniem się perfumami również zdziała cuda. Skóra bardziej tłusta zwykle dłużej zachowuje zapachy, więc środki nawilżające na bazie olejków pomogą lepiej zatrzymać zapachy. Choć może się to wydawać dziwne, spryskanie skóry za uszami sprawi, że perfumy będą trwalsze. Dzieje się tak, ponieważ te miejsca są bardziej natłuszczone.

  • Trzymaj perfumy z dala od ciała

Aby uzyskać odpowiednią ilość perfum, należy trzymać perfumy w odległości około 5 do 7 centymetrów od ciała. Ogólna zasada mówi, że jeśli Twoja skóra staje się zbyt mokra od mgiełki, oznacza to, że trzymasz ją zbyt blisko. Należy również pamiętać, że wystarczy odrobina.

  • Sprawdzaj datę ważności

Podobnie jak większość produktów, także perfumy mają swoją datę ważności. Jeśli po otwarciu flakonu perfum zapach jest ostry, istnieje duże prawdopodobieństwo, że upłynął termin ważności. Z oczywistych względów nie należy używać przeterminowanych perfum.

Rzeczy, których nie powinieneś robić

  • Nie wcieraj, tylko spryskaj

Niektóre zapachowe mity funkcjonują od tak dawna, że wydają się być naukowe. Jednym z takich mitów jest pocieranie nadgarstków po nałożeniu perfum. Pocieranie perfum o skórę powoduje jedynie, że zapachy znacznie szybciej się ulatniają. Dzieje się tak dlatego, że pocieranie przerywa wiązania molekularne w zapachu. Jeśli nie zamierzasz się spryskiwać, po prostu nanieś perfumy, ale nigdy nie pocieraj.

  • Nie rozpylaj na suchą skórę

Gdy Twoja skóra jest zbyt sucha, zapachy nie utrzymają się na niej zbyt długo. Jak już wspomnieliśmy, najlepszym momentem na aplikację perfum jest czas zaraz po wzięciu prysznica. Wtedy skóra jest wilgotna, a pory otwarte. Nakładanie perfum na suchą skórę oznacza, że alkohol nie zostanie wchłonięty i szybciej wyparuje, zabierając ze sobą zapachy. Jeśli nie masz możliwości wzięcia prysznica, przed nałożeniem perfum użyj balsamu lub posmaruj suchą skórę wazeliną.

  • Nie stosuj nieliniowego zapachu na ubraniach

Używając perfum nieliniowych, nigdy nie wolno nakładać ich bezpośrednio na ubranie. Powodem tego jest fakt, że aplikacja na ubranie zapobiega mieszaniu się zapachu z olejkami do ciała. W ten sposób zapach nie będzie przechodził przez kolejne fazy nut, tak jak powinien. W przypadku rozpylenia na ubranie, nawet najdroższy zapach nieliniowy będzie miał monochromatyczny i płaski charakter. Olejki zawarte w zapachu mogą również poplamić ubranie.

  • Nie rozpylaj, spryskaj

Fajnie jest rozpylić perfumy w powietrzu, a następnie przejść przez nie, prawda? Problem w tym, że ta metoda prowadzi jedynie do marnotrawstwa. Większość perfum wyparuje, a tylko niewielka ich ilość faktycznie wyląduje na Tobie. Aby zaoszczędzić perfumy i sprawić, by ich zapach utrzymywał się dłużej, wystarczy spryskać nimi bezpośrednio gołą skórę.

Podsumowanie

Powyższe punkty pomogą Ci właściwie używać perfum, ale kultura i środowisko, w którym przebywasz, odgrywają ogromną rolę w grze zapachowej. Na przykład, gdy pogoda jest gorąca, mocne zapachy będą przeszkadzać zarówno Tobie, jak i ludziom wokół Ciebie. Dzieje się tak dlatego, że gdy jest gorąco, zapachy szybciej się unoszą i rozprzestrzeniają. W gorących i wilgotnych regionach może być konieczne ponowne aplikowanie perfum. Podsumowując, sposób, w jaki używasz perfum, jest zarówno osobisty, jak i subiektywny. Wszystko zależy od Twoich preferencji.

Zobacz