Opuncja na zdrowie

5 sposobów na to, by wcisnąć ćwiczenia do swojego dnia

 

Wszyscy wiemy, jak ważne jest, aby ćwiczenia stały się regularną częścią naszej rutyny, ale może być trudno wcisnąć trening w napięty harmonogram. Zebraliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć czas na ćwiczenia, bez względu na to, jak bardzo jesteś zajęty.

American Heart Association zaleca co najmniej 150 minut tygodniowo umiarkowanego wysiłku fizycznego, co odpowiada około 30 minutom dziennie, pięć razy w tygodniu. Brzmi to jak dużo, ale nie musisz robić tego wszystkiego za jednym zamachem. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Bostońskim, opublikowane w czasopiśmie Medicine & Science in Sports & Exercise, wykazało, że podzielenie ćwiczeń na 10-minutowe serie może mieć pozytywny wpływ na Twoje zdrowie.

 

W innym badaniu, przeprowadzonym przez University of Virginia1, uczestnicy zostali poproszeni o wykonanie kilku 10-minutowych ćwiczeń w każdym tygodniu. Po zaledwie 21 dniach ich sprawność aerobowa była równa sprawności osób młodszych o 10-15 lat, a siła, wytrzymałość mięśniowa i elastyczność były równe sprawności osób młodszych o 20 lat.

"Przydałoby się, aby ludzie wyszli z przekonania, że jeśli nie ćwiczą przez 30 minut, to tracą czas" - napisał prowadzący badania dr Glenn Gaesser, profesor fizjologii wysiłku fizycznego na Uniwersytecie Wirginii.

Jeśli łatwiej jest ci podzielić codzienne ćwiczenia na małe porcje, oto kilka pomysłów, które warto rozważyć:

relaks

1. Obudź się wcześniej Ustawienie budzika na wcześniejszą porę dnia to jeden z najlepszych sposobów na zagwarantowanie, że zmieścisz się w czasie treningu. Poczujesz się odświeżony i pełen energii na resztę dnia i nie będziesz musiał się martwić o to, jak znaleźć czas na ćwiczenia.

2. Ćwicz podczas dojazdu do pracy Wysiadając z autobusu kilka przystanków wcześniej i pokonując resztę drogi na piechotę, poprawisz swój dzienny bilans ćwiczeń. Możesz nawet spakować swoje ubrania robocze do plecaka i pobiegać lub pojechać na rowerze do domu.

3. Chodź po schodach Brzmi prosto, bo takie jest. Zamiast jeździć windą, podkręć tętno skacząc po schodach. Możesz nawet wykonać kilka biegów w górę i w dół po schodach podczas przerwy na lunch, aby uzyskać łatwy przypływ ćwiczeń.

4. Wyłącz telewizor Przez tydzień spróbuj zsumować, ile czasu spędziłeś online lub oglądając telewizję. Możesz być zaskoczony, aby dowiedzieć się, jak dużo czasu naprawdę masz. Zastanów się, czy nie ograniczyć czasu spędzanego przy ekranie i zastąpić go spacerem wokół bloku lub zajęciami pilates. Jeśli oglądasz telewizję, spróbuj pozostać aktywnym podczas reklam, podnosząc ciężarki lub robiąc przysiady i pompki.

5. Ćwicz z przyjaciółmi Jedno z badań wykazało, że 64 procent ludzi będzie naciskać na siebie mocniej i uzyska lepsze wyniki, jeśli będą ćwiczyć z przyjacielem. Więc spróbuj nadrobić zaległości z przyjaciółmi, idąc na długi spacer, zamiast siadać do kawy.

Jak utrzymujesz swoją rutynę ćwiczeń w ciągu pracowitego tygodnia? Chętnie poznamy Twoje wskazówki. Więcej pomysłów znajdziesz na naszej tablicy Strengthen w serwisie Pinterest.

 

Zobacz