Opuncja na zdrowie

Odchudzanie z opuncją figową

Opuncja figowa to roślina, którą zalicza się do sukulentów. W dużej ilości można ją spotkać we Włoszech, Meksyku, Grecji. Rośnie dziko i w ogródkach, osiągając 5 metrów długości. Stosuje się ją w wielu dziedzinach: w kosmetyce, medycynie, kuchni, technologii. Może nawet oczyszczać wodę, ponieważ wytwarza bakteriobójczy śluz podczas podgrzewania. Najpierw roślina zakwita, a potem z kwiatów powstają owoce figi.

Działanie opuncji figowej

Ponieważ roślina ta ma działanie odchudzające i oczyszczające, to staje się coraz bardziej popularne na całym świecie. To bardzo bezpieczny składnik diety i może wspomagać odchudzanie, nie dając efektów ubocznych. Roślina ta nie ma wpływu na demineralizację organizmu, co oznacza jej wysokie właściwości moczopędne – organizm nie staje się wyjałowiony. Nie ma obaw, że podczas jej spożywania z organizmu zostaną usunięte witaminy i minerały.

Łodyga kaktusa nazywa się nopal. Jest wykorzystywana w medycynie. Dzięki temu organizm nie wchłania tłuszczów i możliwe jest obniżenie poziomu cukrów we krwi. Ponieważ zawiera duża ilość błonnika, to sprawdza się u osób, które są na diecie. Pozwala oczyścić organizm z toksyn i poprawia pracę jelit – toksyny mogą być wydalane z organizmu szybciej.

Znajduje się w niej dużo witamin: A, C, B1, B2, B3 i minerałów: żelazo, sód, wapń, potas, magnez i krzem.

opuncja figowa apalacz tłuszczu

Opis działania

Kiedy się ją spożyje, wówczas opuncja figowa zmienia się w żel i nie pozwala na wchłanianie tłuszczów przez organizm. Dzięki takiej konsystencji możliwe staje się pozytywne oddziaływanie na żołądek i błonę śluzową. Ta roślina jest dość popularna, ponieważ wspiera kuracje odchudzające – masa ciała może być utrzymana, ponieważ opuncja daje poczucie sytości. W tym momencie polski rynek obfituje w różne suplementy diety na bazie opuncji figowej. Mowa tutaj o przeróżnych herbatkach, sokach z opuncji, opuncji suszonej czy różnych wywarach. Jeśli preparaty z opuncji figowej stosuje się systematycznie, to można liczyć na szybki spadek masy ciała, także na poprawę jędrności skóry, a nawet na poprawę samopoczucia.

W opuncji figowej znajduje się wiele substancji odżywczych wspierających organizm. Wpływa na metabolizm lipidów i węglowodanów. Świetnie sprawdzi się u tych osób, które chciałaby skutecznie zadbać o ładną sylwetkę oraz utrzymanie odpowiedniej wagi ciała.

Zobacz