Kosmetyki na bazie opuncji

Triki makijażowe ekspertów, które zawsze się sprawdzają

Kiedy ludzie rozmawiają o makijażu, czują się komfortowo i bezpiecznie, kiedy wiedzą, co działa dobrze, a co jest tylko szumem medialnym. W tym artykule poznasz kilka skutecznych sztuczek makijażowych, które możesz wypróbować już teraz:

Czarny lub brązowy eyeliner

Wybieraj teraz eyelinery wodoodporne, ponieważ są one bardziej napigmentowane niż typowe eyelinery. Są mniej niechlujne niż żele w pędzelku. Są bardziej przyjazne niż ostre markery lub płyny. Dzięki tym eyelinerom można uzyskać bardziej wyraziste i mocniejsze oczy.

Aby mieć pewną rękę podczas nakładania eyelinera, możesz oprzeć łokieć na stole. Spójrz w lustro, unieś podbródek i nałóż odrobinę eyelinera na podstawę górnej powieki. Aplikację rozpocznij od zewnętrznego kącika oka, kierując się w stronę kanalika łzowego.

Następnie zbliż się do nasady rzęs, aby dokładnie wypełnić luki. Gęsty pigment jest tym, który pozwoli uzyskać mocną granicę. Możesz wzmocnić kształt oka, nakładając wąską kreskę na linii wodnej, która znajduje się poniżej górnych rzęs.

Możesz delikatnie ucisnąć łuk brwiowy, dzięki czemu odsłonisz spodnią część obwódki i linii. Już teraz sprawdź swoje ulubione kosmetyki i przybory kosmetyczne online, aby kupić czarny lub brązowy eyeliner.

Pomiń czarną maskarę, ale użyj zalotki

Wysokiej jakości zalotka nie złamie ani nie pogniecie Twoich rzęs. Może ona nawet przetrwać wiele lat. Używając zalotki, umieść ją blisko podstawy rzęs. Następnie powoli ją zamknij i przytrzymaj przez 30 sekund.

W międzyczasie możesz używać zwykłego tuszu do rzęs z drogerii, tak jak robią to profesjonaliści. Nie musisz wydawać na niego więcej pieniędzy, ponieważ zmieniasz go po trzech miesiącach. Możesz powoli przesuwać różdżkę tuszu od podkręconych rzęs do końcówek. Wykonuj ruchy zygzakowate. Dzięki temu tusz będzie najsilniej skoncentrowany u nasady, gdzie rzęsy są gęste. Już teraz sprawdź swoje ulubione kosmetyki i przybory kosmetyczne online, aby kupić podkręcacz i tusz do rzęs.

Zacznij świeżo

Makijaż należy nakładać po uprzednim złuszczeniu, umyciu i nawilżeniu twarzy. Połączenie wody, masażu twarzy, kremu, olejku lub serum załatwi sprawę. Spłyci zmarszczki, usunie łuski i nawilży skórę. Upewnij się, że nie ma przerw między oczyszczaniem, nawilżaniem i nakładaniem makijażu.

Nie możesz przecież umyć twarzy, zjeść, sprawdzić nieprzeczytanych wiadomości, napisać notatki, a potem zabrać się za makijaż. Czas ma zasadnicze znaczenie, gdy chodzi o nakładanie makijażu.

Makijaż oczu najpierw przed makijażem twarzy

Bezbłędna kolejność wykonywania makijażu musi zaczynać się od oczu, a dopiero potem od twarzy. Nie przejmuj się tym, że pudrowy cień osypuje się na policzki. Nie przejmuj się rozmazanym eyelinerem, który może zepsuć Twój podkład. Róż do policzków lub korektor rozwiąże ten problem.

Aby zachować świeżość makijażu oczu, nałóż najpierw kremowy cień lub podkład. To zagwarantuje Ci gładką i równomierną aplikację.

Zobacz